blog 4

آموزش نقاشی و رنگ آمیزی دیوارهای خانه: نکات

یک نقاش حرفه ای، سعی و تلاشش بر این است که منظم و سریع نقاشی کند. خوشبختانه، ده ها ترفند ، میانبر و اسرار تجاری به نقاشی اختصاص داده شده است که اکثر آنها کارهایی برای بهبود وضعیت دکوراسیون خانه است. یک رنگ آمیزی منظم و سریع می تواند چالش برانگیز باشد. امکان دارد یک هفته را برای نقاشی اتاق خواب سپری کنید، و در نهایت خودتان به همان اندازه دیوارها و سقف نقاشی شده باشید. سعی کنید یکی یا همه این روش ها را انجام دهید و در پایان، کار به اندازه ای خوب خواهد شد که آن را به همه نشان خواهید داد.

نقاشی و رنگ کردن دیوار خانه با غلطک

A- بتونه کاری دیوارها

چه شما دیوار های داخلی منزل را رنگ آمیزی کنید یا دیوارهای خارجی را، بتونه کاری کلید بدست آوردن یک نتیجه حرفه ای است. این روش برای رنگ آمیزی اولیه سطوح و چوب خام و تیغه های تازه است. متاسفانه، بیشتر صاحبخانه ها هرگز بتونه نمی زنند، و یه همین دلیل در پایان کار راضی نیستند. بتونه کاری ۳ اصل اساسی دارد: اول، پوشاندن لکه ها و سوراخ ها، دوم، پوششی اولیه برای پوشش اصلی رنگ است، مهمتر از همه، چسبندگی را بهبود می بخشد و ایجاد حباب را کاهش می دهد و عمر رنگ اصلی را افزایش می دهد.
به منظور افزایش پوشش رنگ اصلی این راهنمایی حرفه ای را انجام دهید: ماده اصلی بتونه را با مقداری از رنگ اصلی مخلوط کرده و استفاده کنید. (مطمئن شوید که بتونه و رنگ اصلی هر دو لاتکس یا روغنی باشند، هرگز دو محلول متضاد را باهم مخلوط نکنید) این روش به خوبی می تواند سطح اولیه را کاملا پوشش دهد، مخصوصا زمانی که رنگ اصلی روشن تر از رنگ قبلی باشد.

B- استفاده از برزنت

از پارچه های ارزان و بلااستفاده برای پوشش کف زمین استفاده کنید تا از ریختن رنگ روی زمین جلوگیری کنید. در پایان کار باید این پارچه های رنگی شده را لوله کرده و دور بریزید. به نقاشان حرفه ای خاطر نشان میشود که همیشه برزنت های بوم نقاشی را روی پارچه ها استفاده کنند. در اینجا تعدادی از مزایای برزنت ها آمده است:
برزنت ها با دوام بوده و در برابر پاره شدن و سوراخ شدن مقاوم هستند. آنها کاملا سطح را می پوشانند به طوری که شما می توانید روی آن راه بروید و خطر زیست محیطی کمتری دارند، اگر نگوییم هرگز، به ندرت شما کف را با برزنت می پوشانید. برزنت رنگ را جذب می کند برخلاف پارچه های پلاستیکی که وقتی رنگ رویشان بریزد لغزنده می شوند. کمتر احتمال دارد که شما بخواهید رنگ کف کفش خود را از برزنت بردارید. پارچه های برزنتی به راحتی می توانند گوشه ها و درگاه را بپوشانند، چیزی که با پارچه های پلاستیکی غیر ممکن است. به اضافه اینکه، برزنت ها را می توان به دفعات بی شمار مورد استفاده قرار داد. اگر همیشه برای دور انداختن پارچه پلاستیکی بعد از رنگی شدن با یک بار استفاده احساس بدی داشتید اما استفاده دوباره از آنها دردسر ساز است زیرا رنگ ها خشک شده و پوسته پوسته می شوند و همه جای زمین می ریزند. برزنت ها برای پوشاندن سطح مقابل دیوارها یا استفاده در بیرون خانه روی درختچه ها و بستر گل ها و پایه دیوارها عالی است. با استفاده از یرزنت، دیگر لباس های تان با رنگ خیس نمی شوند. اما شما می توانید پارچه های پلاستیکی را برای محافظت از رنگی شدن بخرید.

C- رنگ کردن با غلطک نقاشی

در زمان رنگ کردن اتاق، نردبان را فراموش کنید و از یک غلطک تلسکوپی برای رول نقاشی خود استفاده کنید. غلطک ها در سایزهای مختلفی وجود دارند اما یکی از آنها در حدود ۱۸ در ۳۰ یا ۳۶ برای رنگ کردن اتاق ها با سقف هایی که ۲.۷۰ متر یا کمتر دارند مناسب است. همچنین در اندازه های زیاد بالای ۵.۴۰ متر برای رنگ آمیزی سقف کلیساها و فضاهای بلند وجود دارند.
برای وصل کردن غلطک، به راحتی سر آن را به دسته غلطک وصل کنید. چک کنید تا مطمئن شوید که دسته غلطک در انتهایش شیار دارد؛ بیشتر آنها دارند. این شفت بیرون آمده از غلطک می تواند در هر قسمتی از درازا قفل شود و از پیچ خوردن مچ دست جلوگیری کند.
وقتی یکی از این غلطک ها را می خرید، آن را از لحاظ صاف بودن، بدون لکه پلاستیکی سفت شده یا هسته فلزی سفت و سخت بررسی کنید و مطمئن شوید که شیار انتهای آن نیز فلزی باشد. دسته های پلاستیکی خیلی انعطاف پذیر هستند و کنترل کردنشان مشکل است و پلاستیک در طول زمان باقی مانده و تحت فشار می شکنند. چک کنید تا مطمئن شوید که شفت در جای خود بلاک شده و تحت فشار روی هم نخوابد.

D- استفاده از شبکه رنگ آمیزی

وقتی وسایل سخت طراحی شده ضعیف باشند، نتیجه گرفتن اینکه استفاده از سینی غلطک نقاشی بی فایده است مشکل می شود. در اینجا توصیه ای به منظور هدایت نقاشی وجود دارد و یه خرده آسان است، نگهداری تنها مقدار کمی از رنگ برای جابجایی از نقطه ای به نقطه دیگر سخت است و تمیز کردنش هم مشکل می باشد. به اضافه اینکه شما باید سینی را روی زمین قرار دهید جایی که کسی یا خودتان آن را موقع نقاشی با لگد هل بدهید.
ممکن است استفاده از سینی نقاشی را ترک کنید و هرگز پشیمان نشوید. حالا، می توانید رنگ های نقاشی را داخل ۵ سطل شبکه ای بریزید که مستطیلی هستند و صفحه فلزی سفت و سخت دارند و قلابی بر روی لبه سطل دارند. سطل را با نصف رنگ پر کنید و سپس شبکه را روی سطل آویزان کنید. حالا نصف غلطک را رنگی کنید و آن را روی شبکه بچرخانید تا رنگ های اضافی آن خارج شوند و دوباره داخل سطل بریزند. در پایان روز شبکه را داخل سطل برگردانید و درپوش آن را ببندید.

E- مشخصات رنگ ها را ثبت کنید

بعد از نقاشی کردن اتاق، خیلی مهم است که نام برند و رنگ مورد استفاده را نگه دارید بنابراین شما میتوانید در زمان رنگ آمیزی دوباره از آن بخرید. تعدادی از تکنیک های به خاطر سپردن اطلاعات رنگ ها را برای شما می گوییم، شامل یادداشت کردن آن ها در دفترچه که ممکن است گم شود و نوشتن آنها در سمتی از قوطی رنگ که در نهایت بیرون انداخته می شود. اما راه بهتری هم هست: قبل از قرار دادن پوشش پریزهای برق اتاق های تازه رنگ شده، اطلاعات رنگ ها شامل (نام برند، رنگ، شماره رنگ) روی یک تکه کاغذ نوشته و پشت پریزها قرار دهید. و آنها تا زمان دوباره رنگ آمیزی در آن جا قرار دارند و زمانی توسط خودتان یا صاحب بعدی خانه کشف خواهند شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =