درباره شرکت مشکات رنگ ماهان

شرکت تعاونی مشکات رنگ ماهان با نزدیک به ۲۰ سال سابقه در تولید انواع رنگ های ساختمانی، صنعتی و تینر با هدف تولید و عرضه محصولات باکیفیت، مطابق استانداردها و الزامات ملی و بین المللی پایه‌گذاری گردیده است.

این مجموعه با تکیه بر نوآوری، تولید محصولات با کیفیت، اشتغال، قیمت منصفانه و حفاظت از محیط زیست بنا گردیده است و بر پایه این اصول، رسالت خود که همان جلب رضایت مشتری است، ادامه می دهد. رشد و توسعه پایدار با تقویت خودباوری، نوآوری و خلاقیت از جمله اهداف رنگ مشکات می باشد.

صنایع رنگ مشکات با تاکید بر دانش سرمایه های انسانی جوان و متعهد و انتقال فن آوری های نوین و به کارگیری آن توانسته است رشد قابل ملاحظه ای در کسب رضایت مشتری داشته باشد.

تعهد به جامعه و محیط زیست از ارکان اصلی صنایع رنگ مشکات به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه تولید رنگ است و به عنوان یک اصل کلی در تمام سطوح این سازمان جاریست.

تولیدات این شرکت با تنوع ۴۰۰ نوع محصول در دو برند مشکات و افرنگ در گروه های زیر قابل طبقه بندی می باشد:

این رنگ ها بر پایه رزین آلکید ساخته شده و پوشش نهایی غنی و بسیار بادوام را برای سطوح فلزی، چوبی و سیمانی درون و بیرون ساختمان به ارمغان می آورد. همچنین برای ایجاد پوشش قابل شستشو بر روی دیوار و دیگر سطوح موجود در مکان های پر رفت و آمد، ترکیب و استفاده می شود.

رنگ امولسیونی با پوشش فوق العاده برای رنگ آمیزی سقف و دیوار درون ساختمان. این رنگ ها پایه آب و بدون بو هستند. در اکثر موارد پس از یک لایه رنگ آمیزی سطح را کاملا می پوشاند، به سرعت خشک می شود و رنگ آمیزی در کوتاه ترین زمان و بدون نیاز به تخلیه ساکنان را امکان پذیر می کند. رنگ آمیزی مراکز آموزشی و درمانی، هتل ها، رستوران ها و دیگر مکان های عمومی از جمله موارد کاربرد این رنگ می باشد.

رنگ نما آخرین لایه ای است که به جهت داشتن خاصیت محافظتی و همچنین تزئینی، روی سازه های مختلف قرار می گیرند و با توجه به شرایط پر تنشی که اغلب تجربه می کنند لازم است تا از مواد و متریالی در روند تولید آن ها استفاده کرد که حداکثر استحکام و پایداری را در مقابل عوامل محیطی داشته باشند. وجود یکنواختی در سطوح بیرونی ساختمان های مختلف یکی از مواردی بود که سبب شد تا رنگ های نما در صنعت ساخت و ساز به کار گرفته شوند.

زمانی که طراحی و ساخت استخرهای آب به اتمام رسید برای آنکه سطح داخلی و دیواره های استخر از لحاظ ظاهری دارای سطحی هموار و صاف باشند لازم است که از رنگ استخری طبق قواعد و اصول تعیین شده استفاده شود. البته این تنها روش پوشش دهی استخرها نیست چرا که شما می توانید با مصالح سنگی، موزائیک ها و کاشی های آب بندی شده نیز این سطوح را پوشش دهید، لذا استفاده از رنگ استخری به جهت برخی زیبائی های ساختاری که به محیط می بخشد اغلب اوقات به عنوان اولین انتخاب افراد خوش ذوق در نظر گرفته می شود.

تینر فوری جهت رقیق کردن انواع پوشش های نیترو سلولوزی پایه‌ای مانند زیررنگ های مورد استفاده در صنایع چوب و رنگ آمیزی خودرو تهیه شده است. از این محصول همچنین برای تمیز کردن ابزار و لوازم رنگ آمیزی مانند پیستوله و قلم موی استفاده شده با رنگ های پایه حلال و نیتروسلولزی استفاده می شود.

روغن جلا ماده ای به رنگ قهوه ای روشن و متمایل به قرمز است، که به عنوان رنگ نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده به همراه سیلر و کیلر یا الکل و لاک و یا به تنهایی برای پوشش رویی سطوح به عنوان براق کننده مورد استفاده قرار می گیرد.این رنگ معمولا پس از ۳۰ دقیقه خشک می شود. توجه کنید که روغن جلا مقاومت زیادی در برابر رطوبت زیاد، آب و حرارت ندارد. اکثرا از روغن جلا به صورت ترکیبی با رنگ روغن استفاده می کنند تا باعث براقیت و جلا دادن سطوح شود. شما می توانید از روغن جلا در لوازم تزئینی، دکوراسیون داخلی، در های داخلی و قسمت های خارجی ساختمان که در معرض رطوبت نیستند، استفاده کنید. برای اعمال این رنگ باید از پیستوله یا قلم مو استفاده کرد. روغن جلا اغلب به صورت مایع و در قوطی های پلاستیکی یا فلزی به بازار تولید و عرضه می شود که بعد از استفاده باعث ایجاد لایه ای شفاف بر روی سطح کار می شود. معمولا در داخل روغن جلا از مواد خشک کننده استفاده می کنند که در این صورت باعث می شود روغن جلا زودتر خشک شود.

از تینر روغنی به عنوان رقیق کننده رنگ های روغنی بر پایه رزین های آلکید لانگ اویل جهت آماده کردن برای استفاده با اسپری، قلطک و یا قلمو مورد استفاده قرار می گیرد.

پوشش صنعتی مخصوص محافظت سطوح آهنی در برابر رطوبت و خوردگی و ضد آب کردن سطوح بتونی. همچنین با ایجاد لایه ابتدایی مناسب، سطوح را برای لایه های نهایی اپوکسی و پلی اورتان آماده می کند.

پوشش صنعتی برای بدست آوردن لایه نهایی لعاب دار مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش، مواد شیمیایی، روغن ها، غوطه ور شدن در آب و شستشوی پرفشار. از رنگ های پلی اورتان مشکات برای ایجاد مقاومت حداکثری بر روی سطوح فلزی یا غیرفلزی استفاده می شود.

وقتی آهن یا فولاد دچار خوردگی می شود، نتیجه اکسید آهن یا همان چیزی است که “زنگ زدگی” می نامیم. اعمال پوشش مناسب ضد زنگ در فلز، آن را در برابر اثرات خراب کننده ناشی از قرار گرفتن در معرض آب محافظت می کند. برای اینکه کاربرد فولاد و سایر فلزات در ساخت و سازها عملی شود، باید از برخی روش های محافظت در برابر خوردگی استفاده شود. در غیر این صورت، عمر فولاد و سایر فلزات محدود خواهد شد و باعث کاهش کارایی و افزایش هزینه های نگهداری می شود. یکی از این روش ها استفاده از ضد زنگ برای فلزات است.

رنگدانه های ضد خوردگی موجود در ضد زنگ های با کیفیت، خاصیت سطح فلز پایه را تغییر می دهد. این فلز در نتیجه مقاومت الکتریکی بالایی را ایجاد می کند. رنگدانه های مختلف این واکنش را به روش های مختلفی انجام می دهند. آغازگرها رطوبت را جذب می کنند تا با فولاد واکنش نشان ندهد.

رنگ مشکات رنگ زندگی

کیفیت

یکی از شاخصه های مهم محصولات مشکات، کیفیت بالای آن است. به گونه ای که مرغوبیت این محصول، فراتر از حد استاندارد می باشد.

تنوع

شرکت مشکات دارای محصولات متنوع می باشد، تا بدین وسیله بتواند، سبد کالای مشتریان را فراهم نماید و دغدغه ای برای تهیه اجناس نداشته باشند.

صداقت

ما بر این باوریم که اصولی ترین و پرکاربردترین روش در کسب و کار، صداقت است و بر همین اساس، یکی از ارزش های مشکات، صداقت و احترام به مشتریان است.

ماندگاری

مشکات با انتخاب مواد اولیه مناسب و تکنولوژی تولید بروز، توانسته محصولاتی با ماندگاری و پایداری بالا تولید نماید. تا از سرمایه های مشتریان محافظت نماید.

قیمت مناسب

رنگ مشکات سعی دارد با ارایه قیمت مناسب، گامی موثر در جهت متعادل نمودن قیمت رنگ در بازار بردارد تا مشتریان از نظر اقتصادی، نهایت منفعت را ببرند.

مشتری مداری

از آنجا که یکی از سرمایه های رنگ مشکات، مشتریان می باشد، جلب رضایت ایشان از اهداف این مجموعه است. رعایت احترام و حقوق مشتریان از دغدغه های مدیران و کارکنان مشکات می باشد.

رقابت پذیری

وجود رقیب باعث رشد، تلاش و بالندگی سازمان ها می باشد. مدیران مشکات با داشتن روحیه رقابت پذیری، برای رشد و گستردگی رنگ مشکات در تلاش هستند.

نوآوری

رنگ مشکات در جهت رشد و خدمت به مشتریان، محصولات جدید با تکنولوژی به روز وارد چرخه تولید کرده است و رقیب جدی با شرکتهای خارجی شده است.

اطمینان

رنگ مشکات به مشتریان خود اطمینان کیفیت، دوام و زیبایی را می دهد که با استفاده از محصولات مشکات با رضایت خاطر بالا از این محصول استفاده کنند.